Kuchenki gazowe

porady, opinie, wszystko o kuchenkach

logo

Jak skutecznie oszczędzać? Kuchenka gazowa czy elektryczna?

Mądre i rozsądne oszczędzanie to cecha niejednej dobrej pani domu oraz zaradnego gospodarza. Jesteśmy tego uczeni i przyzwyczaja się nas do myślenia o wydawaniu pienidzy w sposób oszczędny. Prócz tego nikt z nas nie wyobraża sobie swojej kuchni bez jakiegokolwiek piekarnika, kuchenki gazowej, czy płyty indukcyjnej.

Czas wreszcie zdać sobie sprawę, jak wiele energii marnuje się w każdym domu. Co więc można zrobić, żeby zmniejszyć wydatki na wodę, ciepło i energię elektryczną?

Pamiętaj, by zawsze dokładnie myć naczynia, ponieważ czarny osad, który zbiera się na zewnętrznej powierzchni dna naczyń do gotowania, zwłaszcza na patelniach. zwiększa zużycie energii. Natomiast średnica płomienia powinna być taka sama lub trochę mniejsza niż średnica garnka. Ogień „wychodzący” spod garnka to strata energii. Nigdy nie zapominaj o zmniejszeniu płomienia po zagotowaniu się potrawy. Może on stać się przyczyną nadpalonych raczek oraz uchwytów patelni i garnków.

Korzystaj z pokrywek! Gotując, używaj pokrywek – zaoszczędzisz w ten sposób aż 20–30% energii. W ten sposób ciepło nie będzie uciekać, a potrawy będą się gotować dużo szybciej. Jednak nie zapominaj o mieszaniu potraw, by nie przywierały one do garnków.
Bardzo dużo energii marnuje się podczas gotowania wody w czajniku. Wlewaj jej więc tyle, ile rzeczywiście potrzebujesz. Pamiętaj, że dużo zdrowsze dla naszego zdrowia będzie gotowanie świeżej wody oraz regularne odkamnienianie czajnika.

Prócz tego Do pieczenia na bardzo dużych patelniach używaj dużych palników o najwyższej mocy. Szybciej przyrządzisz danie, a przy tym będzie ono lepiej wypieczone. Do potraw wymagających wielogodzinnego gotowania używaj szybkowaru. Kilkakrotnie skrócisz czas ich przygotowania i obniżysz rachunki za energię elektryczną. Dobrym pomysłem jest również korzystanie z garnków do gotowania na parze na kilku poziomach. W ten sposób na jednym palniku ugotujesz cały obiad.
Jeżeli zastosujesz się do tych rad, na pewno nasze środowisko będzie Ci niezmiernie wdzięczne. 😉

Zostaw komentarz